Upisi u prvi razred

Čestitamo svim učenicama i učenicima koji su se upisali u IX. gimnaziju! Veslimo se vašem dolasku u našu školu!

Nastava počinje u ponedjeljak, 9. rujna 2024. u jutarnjem turnusu. Točno vrijeme početka ćemo objaviti početkom rujna kao i popis učenika po razrednim odjeljenjima.

Prvog dana je potrebno ponijeti torbu za preuzimanje udžbenika.

Pri formiranju razreda škola zadržava pravo određivanja drugog stranog jezika prema svojim mogućnostima kao što je navedeno i na upisnicama. Zato smo tražili vaš prvi i drugi izbor za drugi strani jezik. Pri odabiru drugog stranog jezika, vodit ćemo se rangom učenika. Učenici koji su njemački jezik učili četiri i više godina, nisu početnici.

Postupak upisa u prvi razred za kandidate koji su ostvarili pravo upisa

deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr
ured(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr

Postupak upisa u prvi razred u školskoj godini 2024./2025. za kandidate koji su ostvarili pravo upisa u IX. gimnaziju

UPISNICA je jedini obvezan dokument za sve kandidate.

Upisnica se preuzima iz NISpuSŠ sustav za upise tek nakon objave konačnih ljestvica poretka,  u srijedu 10. srpnja u 12.00 sati. Upisnica SE MORA ISPISATI te ju moraju potpisati učenik i roditelj/skrbnik.

Odaberite jedan od načina za dostavu upisnice. Potpisana i skenirana upisnica se može:

• učitati u NISpuSŠ sustav za upise. Rok za učitavanje potpisanih upisnica za kandidate IX. gimnazije je do četvrtka, 11. 7. 2024. do 18 h. Postupak učitavanja upisnica u sustav detaljno je opisan u Uputama za učenike.
  • dostaviti osobno u školu u četvrtak, 11.7.2024. od 10:00 do 18:00 sati na adresu Dobojska 12.

Dodatnu dokumentaciju trebaju samo kandidati koji su ostvarili „prava prednosti“ (zbog zdravstvenih teškoća ili otežanih uvjeta obrazovanja). Dokumentaciju je potrebno poslati e-poštom na adresu upisi.9gimnazija@gmail.com do četvrtka 11. 7. 2024. do 18 h.

Potvrde o sudjelovanju na natjecanjima u znanju ili na natjecanjima školskih sportskih društava kojom su kandidati ostvarili dodatne bodove, nije potrebno slati niti donositi, budući da je za njih odgovorna Agencija za odgoj i obrazovanje te ih je unijela u sutav.

Česta pitanja sa stranice NISpuSŠ sustav za upise

Hodogram - Redoviti kandidati sa stranice NISpuSŠ sustav za upise

Hodogram - Kandidati s teškoćama u razvoju sa stranice NISpuSŠ sustav za upise

Upisi u IX. gimnaziju u Zagrebu 2024./2025.

Informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2024./2025. dostupne su u službenim publikacijama na www.upisi.hr/upisi/

Natječaj za upis učenika u I. razred IX. gimnazije u školskoj godini 2024./2025.

Često postavljena pitanja - www.upisi.hr

Opća gimnazija

Upisujemo četiri razredna odjela opće gimnazije - 104 učenika

Nastavni plan - opća gimnazija

Osim prosjeka ocjena od petog do osmog razreda, boduju se sljedeći predmeti u sedmom i osmom razredu:

1. Hrvatski jezik
  2. Prvi strani jezik
  3. Matematika
  4. Povijest
  5. Geografija
  6. Biologija

Bodovni prag je 72 boda.

Tijekom I., II. i III. razreda svi učenici imaju dodatni sat matematike kojim se kontinuirano pripremaju za državnu maturu.

Ako učenik nije u osnovnoj školi učio engleski jezik (1. strani jezik) najmanje četiri godine onda se provjerava njegovo znanje iz tog jezika. Provjera iz engleskog jezika će biti organizirana u školi.

Ostali uvjeti prema Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.

Prirodoslovno-matematička gimnazija

Od školske godine 2023./2024. upisujemo jedan razredni odjel prirodoslovno-matematičke gimnazije, bez prijemnog ispita - 26 učenika

Nastavni plan - prirodoslovno matematička gimnazija

1. Hrvatski jezik
  2. Prvi strani jezik
  3. Matematika
  4. Kemija
  5. Fizika
  6. Biologija

Bodovni prag je 74 boda.

Drugi strani jezik: njemački, talijanski

Astronomija, Biologija u praksi, Informatika, Dramska skupina, Komorna glazba - zbor, Kreativna radionica, Novinarska skupina,
Francuski jezik, Njemački jezik, Hrvatski znakovni jezik

Matematika, Biologija, Kemija, Fizika, Povijest, Politika i gospodarstvo, Psihologija, Likovna umjetnost, Informatika - prema izboru maturanata u tekućoj školskoj godini

Školski sportski klub, volonteri i  još puno aktivnosti, događanja, natjecanja, druženja i putovanja koje možete popratiti na webu.

Informativno (neslužbeno), svoje bodove možete izračunati na poveznici  portala Srednja.hr.

Upisao si srednju i sada te čekaju brojne promjene – novi razred, novi profesori, nova putovanja.
Umjesto da to bude izvor stresa, pristupi tome kao novoj avanturi!
U nastavku ti donosimo nekoliko savjeta koji ti u tome mogu pomoći.

Mali savjeti iz Devete!

pripremila Ana Pavlina, prof. psihologije