Gozba ljubavi, 06.12.2008

U subotu, 06. prosinca 2008. naša je škola po drugi puta sudjelovala na Gozbi ljubavi. Gozbu ljubavi organiziraju Klanjateljice Krvi Kristove koje se zalažu za socijalnu integraciju djece i odraslih s teškoćama u razvoju.

Galerija slika

I mi volimo ples.....

Domaćini su ove godine bili učenici i djelatnici Osnovne škole Mate Lovraka koji su se zaista potrudili da se svi sudionici i gosti ugodno osjećaju. Susret je započeo Svetom Misom nakon koje je uslijedio program, kroz koji su vodili učenici naše škole Ines Matić i Luka Colarić.

Voditelji Ines i Luka

Sudjelovali su učenici Osnovnih škola Mate Lovraka i Bartola Kašića te učenici Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek, mladi iz Centra za odgoj i obrazovanje Gornje Prekrižje, korisnici Kuće Sv.Vinka Paulskog iz Oborova, mladi iz Centra za odgoj i obrazovanje Goljak te djeca iz Centra za autizam, Dubrava.

Djevojke iz našeg zbora izvele su tri pjesme: Bijeli Božić, We Wish You a Merry Christmas i Sveti Nikola.

Zbor Devete gimnazije

Ingrid Bianca Winter, polaznica tečaja Hrvatskog znakovnog jezika u našoj školi, jednu je strofu zadnje pjesme pokazala na znakovnom jeziku.

Ingrid na znakovnom jeziku

Ines Matić izvela je monolog iz knjige Normalnima pristup zabranjen, našeg bivšeg učenika Ivana Borkovića.

Ines u glumačkom zanosu

Nakon svih točaka došao je trenutak kojeg su najmlađi nestrpljivo očekivali a to je bio dolazak Svetog Nikole koji je svima podijelio darove.Druženje je nastavljeno uz prigodni domjenak, priču i smijeh. Susret nam je i opet pokazao da nismo toliko različiti, da svatko od nas nešto može i da, ako želimo, možemo i malim gestama uveseliti ljude oko nas i mali dio svijeta učiniti boljim i ljepšim.

Galerija slika

« Listopad 2017 »

IX. gimnazija Zagreb / Dobojska 12, HR-10000 Zagreb / gimnazija-deveta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-deveta-zg.skole.hr