Dan otvorenih vrata

Najavljujemo ovogodišnji Dan otvorenih vrata koji će se održati u utorak 11. lipnja 2024. godine od 17:00 do 20:00 sati.

Osmaši i njihovi roditelji imat će priliku upoznati se s našim učenicima i profesorima i informirati se o našem radu, aktivnostima, projektima i rezultatima.

Dođite i saznajte je li baš naša škola pravi izbor za vas!

Upisi u IX. gimnaziju u Zagrebu 2024./2025.

deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr
ured(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr

Informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2024./2025. dostupne su u službenim publikacijama na www.upisi.hr/upisi/

Često postavljena pitanja - www.upisi.hr

Opća gimnazija

Upisujemo četiri razredna odjela opće gimnazije - 104 učenika

Nastavni plan - opća gimnazija

Osim prosjeka ocjena od petog do osmog razreda, boduju se sljedeći predmeti u sedmom i osmom razredu:

1. Hrvatski jezik
  2. Prvi strani jezik
  3. Matematika
  4. Povijest
  5. Geografija
  6. Biologija

Bodovni prag je 72 boda.

Tijekom I., II. i III. razreda svi učenici imaju dodatni sat matematike kojim se kontinuirano pripremaju za državnu maturu.

Ako učenik nije u osnovnoj školi učio engleski jezik (1. strani jezik) najmanje četiri godine onda se provjerava njegovo znanje iz tog jezika. Provjera iz engleskog jezika će biti organizirana u školi.

Ostali uvjeti prema Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.

Prirodoslovno-matematička gimnazija

Od školske godine 2023./2024. upisujemo jedan razredni odjel prirodoslovno-matematičke gimnazije, bez prijemnog ispita - 26 učenika

Nastavni plan - prirodoslovno matematička gimnazija

1. Hrvatski jezik
  2. Prvi strani jezik
  3. Matematika
  4. Kemija
  5. Fizika
  6. Biologija

Bodovni prag je 74 boda.

Drugi strani jezik: njemački, talijanski

Astronomija, Biologija u praksi, Informatika, Dramska skupina, Komorna glazba - zbor, Kreativna radionica, Novinarska skupina,
Francuski jezik, Njemački jezik, Hrvatski znakovni jezik

Matematika, Biologija, Kemija, Fizika, Povijest, Politika i gospodarstvo, Psihologija, Likovna umjetnost, Informatika - prema izboru maturanata u tekućoj školskoj godini

Školski sportski klub, volonteri i  još puno aktivnosti, događanja, natjecanja, druženja i putovanja koje možete popratiti na webu.

Informativno (neslužbeno), svoje bodove možete izračunati na poveznici  portala Srednja.hr.

Upisao si srednju i sada te čekaju brojne promjene – novi razred, novi profesori, nova putovanja.
Umjesto da to bude izvor stresa, pristupi tome kao novoj avanturi!
U nastavku ti donosimo nekoliko savjeta koji ti u tome mogu pomoći.

Mali savjeti iz Devete!

pripremila Ana Pavlina, prof. psihologije

STEM School Label oznaka

MenSi Learning Labs