Projekt “Puževi koraci” 2015. – 2017.

IPA 2012

Snail’s Steps / Puževi koraci - 4.11.2015. – 4.2.2017.

Partneri na projektu bile su OŠ HorvatiIX.gimnazija i Strukovna škola Gospić.

Projekt je bio usmjeren na jačanje kapaciteta OCD-a, podizanje razine osviještenosti i znanja osoblja obrazovnih institucija i institucija lokalne uprave s ciljem promocije, zaštite i implementacije ljudskih prava djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom s ciljem osiguravanja učinkovite implementacije EU standarda u provedbi ljudskih prava djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom u RH.

Dana 27. 01. ove godine u prostoru Udruge roditelja djece s posebnim potrebama “Put u život” (PUŽ) održana je završna konferencija projekta “Puževi koraci”, u okviru programa IPA 2002 – Jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za osiguravanje djelotvorne provedbe standarda EU u ostvarenju ljudskih prava.

Naša je škola, skupa s osnovnom školom Horvati i Strukovnom školom Gospić, bila partner na projektu, čiji je cilj bio osnažiti udruge roditelja djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom te unaprijediti vještine i znanja institucija lokalne uprave i zaposlenika obrazovnih ustanova. Kako smo se kao škola već davno otvorili prema učenicima s teškoćama, imamo iskustva i znanje koje su profesorice Mirjana Franić i Ingeborg Radimiri kroz prezentacije i razgovore podijelile s kolegama diljem Hrvatske – na Rabu, Braču, u Kninu, Gospiću, Požegi, Slavonskom Brodu i Vukovaru. Upoznale smo se s problemima djece, roditelja i njihovih učitelja i nastavnika u manjim sredinama te stekle nova iskustva i poznanstva.

Više o projektu možete pročitati na poveznici udrugapuz.hr/SNAILSSTEPS.htm

IX. gimnazija bila je partner i na projektu “Puž u školi” (šk.god. 2013./2014.) koji je bio usmjeren na podršku redovnim odgojno obrazovnim ustanovama s ciljem povećanja broja djece s teškoćama u razvoju koja uspješno završavaju osnovno i srednjoškolsko obrazovanje, kroz kojeg smo puno naučili i pomogli našim učenicima s teškoćama da svladaju program, polože državnu maturu i upišu se na fakultet. Nadamo se da ćemo i dalje biti uspješni u inkluziji i pridonositi podizanju razine svijesti o pravu obrazovanja za sve.

« Ožujak 2024 »