> O školi

Tko smo mi?

Mi smo opća gimnazija koju je osnovao UNESCO 1945. godine.
U našoj školi nalazi se 20 razrednih odjela. Naši su profesori mentori, savjetnici, mentori studentima i autori udžbenika koji se koriste u gimnazijama.

Kako radimo?

U našoj gimnaziji se uče četiri strana jezika: engleski, njemački, talijanski i francuski.

Naši su kabineti dobro opremljeni, a naročito smo ponosni na jezični i dva informatička kabineta koji su opremljeni najsuvremenijom tehnologijom.

Naša knjižnica sadrži fond od više od 5.000 školske lektire, beletristike, stručne literature i rječnika.

Možeš sudjelovati u radu novinarske, dramske, šahovske, keramičke, likovne, filmske, glagoljaške grupe, debatnog kluba, mladih ekologa, zbora, računalske radionice RR-IX, volonterskom klubu IX. gimnazije i komunicirati s mladima širom svijeta. Naročito smo ponosni na naš školski sportski klub i plesnu skupinu.

Kakve rezultate postižemo?

Neki naši učenici postižu vrhunske rezultate na županijskim, republičkim i međunarodnim natjecanjima.

Sudjelujemo u radu Europskog parlamenta mladih, te Vijeća Europe.
Postižemo zapažene rezultate na međunarodnim Internet natjecanjima.

U sklopu akcije "Dođi, vidi, uči" upoznajemo ljepote naše domovine te posjećujemo gradove, izložbe i manifestacije diljem Europe.

Prva smo hrvatska gimnazija koja je ostvarila učeničku razmjenu s gimnazijom u Izraelu.

Prva smo zagrebačka gimnazija koja je ostvarila učeničku razmjenu s gimnazijom u Italiji (2005./2006.).

2007./2008. smo ostvarili smo  razmjenu s našim prijateljima u Americi.

Tvoj razred može zaraditi slobodan dan u Devetoj i otići na izlet dok drugi sjede na nastavi:

1. ako imate najmanje izostanaka po učeniku
2. ako je tvoj razred najbolji po uspjehu
3. ako je tvoj razred najkreativniji kad za Božića ukrašavamo stupove u školi
4. ako ste najbolje napisali nacionalni ispit
5. ako ste ispekli najviše kolača i od prodaje sakupili najviše novaca za pomoć napuštenoj djeci

Pridruži nam se!

« Prosinac 2017 »

IX. gimnazija Zagreb / Dobojska 12, HR-10000 Zagreb / gimnazija-deveta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-deveta-zg.skole.hr