Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

„Hrvatska volontira“ u Učionici budućnosti

Autor: Sonja Lušić Radošević, 31. 5. 2016.

U sklopu manifestacije „Hrvatska volontira“ volonteri IX. gimnazije su, zajedno s volonterima - djelatnicima tvrtke Ericsson Nikola Tesla organizirali dvije volonterske aktivnosti.  Uz bojanje škole, volonteri kompanije Ericsson Nikola Tesla održali su pet radionica za učenike svih prvih razreda IX. gimnazije „Umreženo društvo i mi“. Na radionicama su skupine od 5-6 učenika osmišljavali projekte koje se temelje na umreženom društvu i umreženim uređajima.