Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

Prenosimo svoja iskustva i izvan Hrvatske

Autor: Administrator , 17. 11. 2015.

Našu školu posjetio je ravnatelj kanadske škole Thames Valley, prof. Joe Sheik te se upoznao s inovativnim nastavnim metodama koje provodimo u Učionici budućnosti. Profesor Sheik je nakon Zagreba, otišao u Dubronik gdje je održao plenarno predavanje na CUC 2015.

Joe Sheik ravnatelj je škole University Heights Public School, Thames Valley Public School London u Ontariju, Kanada.  Joe radi u obrazovanju već 25 godina te je tijekom svoje karijere u predavao na sveučilištu, u srednjoj školi, nižoj srednjoj školi i osnovnoj školi. Bio je savjetnik školskog vijeća za kurikulum i profesor na učiteljskom fakultetu, gdje je podučavao studente prije njihovog zaposlenja kao nastavnika.  Lokalni je povjesničar i objavio je brojne udžbenike, uključujući Active Citizens Today: Global Citizenship for Local Schools Handbook. Joe je tijekom svoj karijere bio nominiran za brojne nagrade na području obrazovanja, uključujući Nagradu Generalnog guvernera Kanade za nastavu povijesti i nagradu Međunarodnog udruženja za tehnologiju u obrazovanju (engl. International Society for Technology in Education – ISTE) za obrazovnog djelatnika godine na području online obrazovanja.  Joe je bio član brojnih odbora, uključujući Odbor novih administratora i Odbor za socijalnu pravdu školskog vijeća.  Joe je uključen u Time Project već 20 godina i u tom je svojstvu vodio radionice i predavanja u Grčkoj, Francuskoj i Nizozemskoj te je oduševljen što će izlagati u Hrvatskoj!

izvor: cuc.carnet.hr/2015/joe_sheik.html