Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

Škola 3.0 u IX. gimnaziji

Autor: Arjana Blažić, 3. 9. 2013.

Počinjemo danas! Nije još službeno otvorena, ali naša Učionica budućnosti počinje s radom danas kad u nju uđe Sonja s 28 učenika I. razreda. Svi smo uzbuđeni i pitamo se kako ćemo sve naše zamisli sprovesti u djelo, ali ono što sigurno znamo je da želimo tehnologiju učiniti nevidljivom, da je želimo koristiti samo kao sredstvo za postizanje željenih obrazovnih ishoda i da želimo obrazovati učenike koji nisu primatelji već kreatori znanja.

izvor: Twitterova družina, blog by Arjana

A vjerujem da to možemo jer smo mi profesori također cjeloživotni učenici i želimo učiti, istraživati i otkrivati nova znanja zajedno s našim učenicima. Možemo i zato što vjerujemo u snagu suradnje i u oluje ideja koje iz dobre suradnje proizlaze.

Suradnja na svim razinama:
– između Sonje i mene kao voditeljica Učionice budućnosti, zajedno s našom ravnateljicom, Sveom Bielen, bez čije bezrezervne podrške svega ovoga ne bi bilo;
– s profesorima iz naše zbornice koji sudjeluju u projektu Samsung Smart School;
– s CARNetom – s Brankom Vukom, pomoćnicom ravnatelja za podršku obrazovanju, koja je pokrenula ovaj projekt, i s njenim kolegama koji su nam u svakom trenutku na raspolaganju – Jasna, Leon, Gordana, Hrvoje, Stjepan, Goran i još mnogi drugi;
– sa Samsungom koji nam je donirao tablete;
– s Gradom Zagrebom koji je nam je dao sredstva da naše zamisli o tome kako učionica budućnosti treba izgledati sprovedemo u djelo;
– s European Schoolnetom iz Brisela koji nas je uključio u svoju mrežu učionica budućnosti.

Mi smo pobornici dijeljenja i sve naše uspjehe, manje i veće, baš kao  i neuspjehe, sumnje i nedoumice podijelit ćemo na našem novom blogu – o tome uskoro.

Pa krenimo već jednom!

samo-naprijed-u-skolu-30-2 copy