Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

Prva radionica: Upoznajmo CFC

Autor: Arjana Blažić, 12. 9. 2013.

Od početka školske godine, profesori u našoj zbornici stalno pitaju kad će i oni moći sa svojim učenicima koristiti učionicu. Radionice o Samsung Smart Schoolu koje su bile planirane za sam početak rujna odgođene su za kraj mjeseca pa smo Sonja i ja odlučile uzeti stvari u svoje ruke i organizirati prvu radionicu pod nazivom “Upoznajmo CFC” i to u petak poslije podne.

izvor: Twitterova družina, blog by Arjana

U petak popodne???  Početak vikenda??? Pa tko bi ostao u školi pred početak vikenda kako bi učio o novim tehnologijama! – ne, nismo se to uopće ni pitale. Zapravno, ni jednog trenutka ni pomislile nismo da neće biti zaniteresiranih. Proljetos kad smo pohađali prvu edukaciju  u CARNetu, bilo nas je zajedno s nama dvjema dvanaestero, no od tada je njih troje otišlo iz škole pa smo očekivale njih sedmero.  Na naše veliko, ugodno iznenađenje na listu u zbornici se zapisalo njih dvadesetero!  20 profesora spremnih za nove izazove! 20 znatiželjnika s više ili manje iskustva s novim tehnologijama! 20 kreativnih i inovativnih nastavnika! Zajedno s nas dvije to je pola naše zbornice koja će pilotirati projekt učenja s tabletima – a da pritom oni sami nemaju tablete! To me jako žalosti!  Htjela bih da svi profesori uključeni u projekt imaju tablete i da na njima mogu učiti i koristiti ih kao sredstvo u poučavanju.  Kad već radimo pilot projekt onda neka to bude temeljito, a ne stihijski. Možda  previše utopijski ili perfekcionistički gledam na to sve, ali što mogu: Age quod agis! ili  Do ordinary things extraordinarily well! moje su omiljene poslovice.

Teachlearn

Sonja i ja smo pripremile  dvosatnu radionicu u kojoj će se profesori upoznati s tabletima, s pravilima učionice, s rasporedom rada u učionici  te s alatima za interakciju, virtualnu učionicu i pripreme u oblaku.