Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

Otvorena je!

Autor: Arjana Blažić, 24. 9. 2013.

Naša učinioca budućnosti ili od milja CFC (Croatian Future Classroom) otvorila je i službeno svoja vrata svijetu – i to doslovno! Na samoj ceremoniji otišli smo u Južoafričku Republiku, Italiju, Portugal, Brazil i Veliku Britaniju gdje su nas pozdravili i mahnuli Fiona, Janet, Cristina, Ana Maria i Rakesh. A skoknuli smo malo i do OŠ Kamešnica.

izvor: Arjanin blog - Twitterova družina

acp3

Sonja je održala sjajan ogledni sat s desetak učenika i pokazala  kako se Sasmung Smart School efikasno i uspješno koristi u nastavi.

students

Imali smo mnoge uvažene goste, a posebno smo bili ponosni što je European Schoolnet, čija je Učionica budućnosti (Future Classroom Lab)  inspirirala otvorenje ove naše hrvatske učionice budućnosti, uputio svog posebnog izaslanika da svečano otvori našu učionicu. Taj je posebni gost bioBart Verswijvel koji je održao nadahnuti govor kako vjeruje da je ova naša učionica svjetionik koji će osvijetliti put našoj, ali i drugim hrvatskim školama u inovativno obrazovanje za 21. stoljeće.

Ja to isto vjerujem. Još da i naš MZOS postane član European Schoolneta, ta gdje bi nam bio kraj?

Ovaj video prilog napravio je RTL.