Učionica budućnosti

U projektu Učionice budućnosti sudjelovali Samsung Electronics Adriatic, CARNet, MZOS. Samsungove učionice budućnosti opremljene su tablet računalima, tipkovnicama i pametnom pločom, koje povezuje Content Management System rješenje naziva Samsung School. U opremanju interijera učionice pomogli su Grad Zagreb i ADRIATIC FILM d.o.o. Zahvaljujemo svima!

Aktivnosti u Učionici budućnosti

1. radionica u šk.g. 2014./2015.

Autor: Sonja Lušić Radošević, 15. 10. 2014.

Prva radionica Edukacija za Učionicu budućnosti održana  je 09.10.2014. (repriza 16.10.2014.)

Teme radionice:

• Osnovno korištenje tableta
  • Samsung School - verzija 1.5.6
  • Mrežna mapa

1. Osnovno korištenje tableta i nekoliko aplikacija:
    • Postavke
    • Moje datoteke
    • Web preglednik
    • Samsung School
  2. Samsung School - verzija 1.5.6
    • Kontrola i upravljanje učionicom
    • Automatsko pokretanje sadržaja
    • Razmjena sadržaja na relaciji učenik - profesor
  3. Mrežna mapa

Samsung School 1.5.6  - rad u grupama i interaktivne sadržaje nismo radili!

Mrežna mapa

Prilikom pripreme nastavnog sata  mora se voditi računa o nastavnim materijalima. U Učionici budućnosti  učenici uglavnom ne koriste bilježnicu i olovku, što znači da se treba pobrinuti da svi nastavni materijali budu negdje na mreži, tj. u oblaku (engl. cloud). Postoje brojne mogućnosti. Materijali se mogu objaviti na školskoj web stranici, na blogu, na Google Driveu, OneDriveu, Edmodu, Loomenu,... U sljedećoj prezentaciju su kratke upute kako kreirati i podijeliti mrežnu mapu svojim učenicima.