YouTube kanal UniZg- predstavljanje visokih učilišta Sveučilišta u Zagreb

Zanimljivosti za maturante

BUDUĆNOST STUDIRAŠ DANAS

Autor: Sonja Lušić Radošević, 26. 1. 2023.

Maturantice i maturanti,

vjerujemo da u zadnjoj godini vašeg srednjoškolskog obrazovanja razmišljate o tome čime ćete se baviti u budućnosti, a upravo su zanimanja budućnosti ona za koje vas studiji pripremaju u sadašnjosti.

Digitalni marketing, online i offline mediji, informatika, pametne kuće, autonomna vozila, film i multimedija, održivi turizam, startupi ili društvene mreže – sva ova područja možete studirati na nekom od 10 preddiplomskih studija na Sveučilištu VERN'.

U više od 30 godina postojanja VERN' je obrazovao preko 6.000 stručnjaka, od kojih danas u modernom poslovnom svijetu svaki četvrti radi na upravljačkoj poziciji u raznim gospodarskim djelatnostima, od velikih međunarodnih korporacija poput Kauflanda, Lidla, Adidasa ili Svjetske banke, preko vodećih digitalnih agencija i gaming studija poput Q-a, Dotmetricsa, Infobipa ili Newfire Globala, do obiteljskih poduzeća poput Mireta ili Violete u kojima moderniziraju procese i preuzimaju upravljanje poslovanjem.

Upoznajte VERN'ove studije i pronađite najbolji za sebe:

• Ekonomija poduzetništva – naučite pokrenuti startup i privući investicije, naučite kako posluju i rade globalne kompanije poput Amazona, Tesle ili Applea te usvojite znanja za vođenje obiteljskih poduzeća.
  • Turistički i hotelski menadžment – naučite kako upravljati turizmom, kako voditi poslovanje hotela ili razvijati usluge u turističkim kompanijama u vodećim svjetskim destinacijama poput Pariza, Londona ili Dubaija.
  • Poslovna informatika – postanite developeri mobilnih i desktop aplikacija, razvijajte inovativne webove, postanite stručnjaci za digitalizaciju poslovanja i pripremite se za karijeru u tech tvrtkama poput Nanobita, Infinuma ili Undabota.
  • Tehnički menadžment – postanite inženjeri za upravljanje tehničkim procesima te stručnjaci za nadzor proizvodnje u područjima auto industrije, građevinarstva ili energetike u kompanijama poput Siemensa, Ericssona Nikole Tesle te NOKIE ili Strabaga.
  • Novinarstvo – postanite digitalni, radijski ili TV novinari, usavršite medijski nastup i pripremite se za broadcasting karijeru pomoću znanja i vještina iz globalnih medijskih sustava poput BBC-a i CNN-a te najuspješnijih medijskih projekata.
  • Odnosi s javnošću – upoznajte sve tajne PR-a i komunikacije s medijima, naučite upravljati imidžem uspješnih brendova, kompanija ili poznatih osoba te usvojite znanja i vještine u području strateškog i kriznog komuniciranja za rad u agencijama i PR odjelima velikih tvrtki.
  • Film, televizija i multimedija – postanite režiseri, producenti ili snimatelji, surađujte s velikanima hrvatske filmske i TV produkcije, poznatim glumcima i redateljima (Brešan, Knjaz, Maloča, itd.) te snimite svoj prvi igrani film.
  • Internet stvari – kreirajte i razvijajte projekte u području Internet of Things (IOT – Internet stvari), naučite kako programirati pametne kuće, autonomna vozila, pametne satove i osobne asistente poput Sirija ili Alexe i pokrenite tehnološke inovacije.
  • Cyber komunikacije – postanite stručnjaci za društvene mreže i digitalni marketing, copywriteri, community manageri ili menadžeri za digitalno oglašavanje, naučite kako razlikovati istinu od fakenewsa i ostale specifičnosti cyber komunikacija.
  • Transmedijska dramaturgija – kreirajte scenarije za filmove, serije i videoigre, naučite kako projekte poput „Igre prijestolja“ adaptirati za audiovizualne medije, stripove, interaktivne role play ili strateške igre, linije mercheva, film, TV seriju i tome slično.

Fun zona i studenski život na VERN'u

Novi kampus VERN' Cube se nalazi u samom centru Zagreba. Pripremite se za nastavu u VERN'ovim lounge zonama ili atmosferi naše studentske kantine, a slobodno vrijeme iskoristite za šetnju po Zrinjevcu i Tomislavcu ili opuštanje u obližnjem Branimir mingle mallu.

Studentski život upotpunite pridruživanjem VERN'ovim sportskim timovima i studentskoj udruzi te se zabavite na pub kvizovima, filmskim večerima, gaming turnirima ili sportskim natjecanjimia.

Preuzmi brošuru i upoznaj studentski život na VERN'u!

VIDEO - Zaviri u VERN'ov kampusom u centru grada!

KALKULATOR - Izračunaj svoju školarinu na temelju ocjena iz srednje škole!

« Svibanj 2024 »