Pomozimo onima kojima je pomoć potrebna

Autor: Ingeborg Radimiri, 10. 7. 2009.

Posjetili smo mame i djecu iz Caritasovog doma i odnijeli im darove...

Omiljena lik

Dragi učenici i roditelji, zasigurno ste se već pitali na što je potrošen novac prikupljen na Danima kruha i Božićnom sajmu. Kako smo se svi skupa potrudili, skupilo se dosta da se podmire tekuće potrebe Caritasove kuće na Savici u kojoj su smještena mala djeca bez (odgovarajuće) roditeljske skrbi te mlade trudnice i mame koje su životne (ne)prilike dovele u Dom. U dogovoru s gospođom Štimac iz Doma, u ožujku ove godine kupljena je mini-blok kuhinja u kojoj mame mogu podgrijati mlijeko ili pak spraviti manji obrok za sebe i dijete. Odmah smo kupili i slavinu te je kuhinjica u travnju dostavljena i montirana.

Mini-blok kuhinja

Kupljeno je šest noćnih lampica kako bi mame mogle po noći diskretno podojiti bebe te higijenske potrepštine (šamponi, gelovi za tuširanje, kremice za njegu dječje kože, vlažne maramice, papirnati ručnici, WC papir itd.) za mame i djecu. Krajem nastavne godine posjetili smo Dom kako bismo uručili donaciju. Naše volonterke poigrale su se s djecom a gđa. Štimac svima se još jednom duboko zahvalila.

Detalj s prozora

Kuća