Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Deveta na državnoj smotri Lidrano

Autor: Administrator , Mihael Stipanović, 13. 4. 2017.

Na  državnoj smotri Lidrano sudjelovali su naši učenici Mihael Stipanović, 4.d i Filip Antun Duler, 3.b. Čestitamo Mihaelu i Filipu Antunu te njihovim mentoricama, profesoricama Ljiljani Miler i Ivi Malenica!

Od 22.03. do 24.03. 2017. u Primoštenu okupilo se 192 učenika iz cijele Hrvatske koji su svojim prisustvom uveličali ovogodišnju 27. državnu smotru LiDraNo. Na smotri su sudjelovali i učenici IX. gimnazije. Naime, Filip Antun Duler, učenik 3.b (mentorica prof. Iva Malenica) izveo je dramski monolog, točnije ulomak iz drugog poglavlja Kafkina romana Proces. Isto tako, Mihael Stipanović, učenik 4.d (mentorica prof. Ljiljana Miler) predstavio se na Državnoj smotri s novelom Slonovski pikado.

Slonovski pikado

Osim izlaganja svojih dramskih, literarnih i novinarskih radova i ovogodišnja Smotra odisala je zabavno-didaktičnom atmosferom čiji su nositelji prije svega bili mentori, članovi Državnoga povjerenstva, ali i čitavo osoblje hotelskog kompleksa Zora. Maritimni mirisi, kolektivna opuštenost mještana, raznovrsna hrana, lijepo vrijeme i mirno more bili su pokrovitelji svim učenicima koji su ta tri dana proveli baveći se isključivo onim što ih zanima, tj. umjetničkim izrazom.

Zahvaljujući slobodnom korištenju Kongresnog centra hotela Zora, koji u svojim okvirima sadrži četiri manje dvorane (Taverna, Piano, Penkala 1, Penkala 2) namijenjene okruglim stolovima i jednu veliku kongresnu dvoranu pod imenom Kravata, svi okupljeni na ovogodišnjem LiDraNu imali su i priliku svjedočiti prizorima koje su pripremili pojedinačni i grupni scenski nastupi. Sve dramske grupe i pojedince sudionici su imali prilike pogledati tokom prva dva dana okupljanja, a posljednjeg, trećeg dana tradicionalno se organizira svečano zatvaranje na kojem se izlažu, slušaju i izvode najprikladniji radovi, koji uključuju scenske (pojedinačne i skupne), literarne (obično liriku), novinarske listove i radijske emisije.

Treba zaključiti kako je Primošten, gradić koji već treći put ugošćuje buduće mlade umjetnike i novinare, premda tipično predsezonski uspavan, pokazao potencijal za produživanje dugogodišnje tradicije namijenjene njegovanju ovakvih vrijednosti koje u teškim vremenima često bivaju na udaru sa svih strana. Neporecivo je, dakle, da dok god postoje ostali Primošteni, gradići toplih soba I još toplijih ljudi, prostranih plaža s kojih se čuje vreva raspjevanih Lidranovaca i muke tišine kada je potrebno pažljivo slušati drugoga, bit će mjesta i vremena za umjetnost, bit će mjesta i vremena za LiDraNo.

Mihael Stipanović, 4.d

« Prosinac 2017 »

IX. gimnazija Zagreb / Dobojska 12, HR-10000 Zagreb / gimnazija-deveta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-deveta-zg.skole.hr