Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Office 365 i Microsoft WiFi@CARNet mreža u Devetoj

Autor: Sonja Lušić Radošević, 21. 10. 2016.

Svi učenici, učitelji i nastavnici hrvatskih osnovnih i srednjih škola mogu besplatno pristupiti alatima Office 365 s jednim terabajtom prostora za pohranu, a uz korištenje svog elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr već od 2014. godine.

Uz korištenje usluge Office 365 iz 'oblaka', svakom učeniku, učitelju i nastavniku omogućena je i instalacija alata Office 365 Pro Plus na pet računala i pet mobilnih uređaja (tableta, pametnih telefona), priopćio je MZOS.

Servisu Office365 pristupa se na poveznici https://office365.skole.hr  s AAI@EduHr, odnosno CARNetovim korisničkim računom (ime.prezime@skole.hr) na kojoj se nalaze upute za korištenje usluge.

Upute za pristup Officu 365

Office 365 paket značajno osuvremenjuje proces učenja, prednost je za svakog korisnika s obzirom da ima pravo na pohranu 1 TB podataka u oblaku, kojem će moći pristupiti s bilo kojeg uređaja, bilo kada i s bilo kojeg mjesta na svijetu. To ujedno podrazumijeva i mogućnost unošenja podataka s različitih uređaja te sinkronizaciju tih promjena, odnosno njihovu dostupnost s bilo kojeg uređaja. Ujedno, poštanski sandučić za svakog korisnika ima kapacitet 50 gigabajta, a moguće je slati privitke veličine čak do 150 MB. Osim Office alata (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote) na raspolaganju su razne platforme za komunikaciju i suradnju kao što su SharePoint online, Exchange Online, uključujući i Skype for Business, uslugu koja omogućuje razmjenu izravnih poruka, konferencijske razgovore, videopozive, prezentacije i sl. te Yammer na kojem svaka ustanova može kreirati vlastitu društvenu mrežu koja će doprinijeti boljem zajedničkom radu i komunikaciji.

Microsoft WiFi@CARNet mreža

IX. gimnazija Zagreb jedna je od 50 hrvatskih škola u koje je implementiran Wi-Fi u okviru projekta Microsoft Wi-Fi-a u organizaciji Microsofta Hrvatska, Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Svi učenici i nastavnici naše škole mogu koristiti WiFi mrežu prijavom svojih AAI@EduHr identiteta (CARNet korisničkog imena i lozinke). Prije prvog spajanja potrebno je na stranici https://office365.skole.hr/ napraviti prvu prijavu s AAI@EduHr korisničkim podacima kako bi se račun aktivirao.

Upute za pristup mreži

Promjena zaporke

Prema Carnetovim zahtjevima nova zaporka mora biti visoke razine sigurnosti, a to znači da mora imati minimalno 8 znakova, od toga barem jedan broj, jedno malo, jedno veliko slovo i 1 poseban znak.

Zaporka se može promijeniti na CARNetovom webmailu do kojeg se može i sa školske mrežne stranice (gornji glavni izbornik).

Kreirajte zaporku pomoću rečenice koju ćete lakše zapamtiti.

Primjer:

Ivica i Marica se vole već 10 godina! IiMsvv10g!

Tea i Ana se poznaju vec 100 godina. TiAspv100g.

« Prosinac 2017 »

IX. gimnazija Zagreb / Dobojska 12, HR-10000 Zagreb / gimnazija-deveta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-deveta-zg.skole.hr