Humanitarni koncert DEVETI KRUG ROCKA II ZA ANITU

Volonteri IX. gimnazije opet pomažu! Uz pomoć svojih vršnjaka-glazbenika iz mnogih zagrebačkih škola, organiziraju humanitarni koncert Deveti krug rocka II, koji će se održati u sportskoj dvorani škole dana 8. 12. 2017. godine u 20 sati. Prihod je namijenjen Aniti Markuš, srednjoškolki kojoj su zbog meningokokne sepse amputirane obje potkoljenice. Aniti su potrebne proteze koje bi joj omogućile samostalno kretanje pa ćemo na ovaj način dati doprinos akciji prikupljanja sredstava za kupovinu mikroprocesorskih elektroničkih koljena.

Pozivamo Vas da se priključite akciji svojim dolaskom na koncert ili samo kupnjom karata. Dodatne informacije na deveta(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Nastupaju: Marginalci, Nibru, Tesla-bend, Hipno i El Musicante.

Medijski partneri koncerta su Večernji listi i portal za studente i srednjoškolce, srednja.hr

Svim prikupljenim sredstvima  pridružujemo se humanitarnoj akciji „HODAJ“, u organizaciji Udruge hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Maksimir u razdoblju od 29. rujna do 29. prosinca pod evidencijskom oznakom GZG-HA/NODP-14-40.

Pridružite se i VI!

HUMANITARNA AKCIJA „HODAJ“ – Pomozimo ANITI MARKUŠ i prikupimo sredstva za nabavu novih proteza!

HUMANITARNI BROJ: 060 9015 (cijena 6,25 kn po pozivu; PDV uključen)
Operator: Moj telekom d.o.o.; Trg Krešimira Ćosića 11. Zagreb, MB 02497913, tel. 01/3659-058

HUMANITARNI RAČUN: Br. računa: IBAN: HR 0224080021500006643; SWIFT/BIC banke: PAZGHR2XXXX (za inozemne uplate) (Partner banka) – Za humanitarnu akciju „HODAJ“- Za Anitu Markuš - Deveta

Dobrodošlica iz Devete gimnazije

Autor: Sonja Lušić Radošević, 2. 4. 2016.

Prilikom otvorenja Učionica budućnosti u Popovači i OŠ Horvati, kao jedna od vodećih, videokonferencijski se spojila i IX. gimnazija i poželjela im dobrodošlicu.

izvor: http://www.carnet.hr/novosti/novosti?news_id=3895

Projektu Učionica budućnosti u Hrvatskoj se, nakon Osnovne škole Kamešnica u Otoku, IX. gimnazije u Zagrebu, Gimnazije Frana Galovića iz Koprivnice i II. osnovne škole u Bjelovaru te Osnovne škola Antuna i Stjepana Radića u Gunji pridružile su se Osnovna škola Popovača i OŠ Horvati iz Zagreba.

Nastavak je to zajedničkog projekta Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet i tvrtke Samsung Electronics, uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Podsjetimo, Učionice budućnosti opremljene su nastavničkim računalom, tablet računalima i pametnom pločom, što omogućava interaktivnu razmjenu znanja svim učenicima. Nastavnicima mogu brzo dijeliti informacije, bilješke s predavanja i imaju trenutan uvid u učeničko razumijevanje pojedinog predavanja. Mogu dijeliti sadržaj na interaktivnoj, pametnoj ploči, te uz svega nekoliko „klikova“ poslati na učeničke tablete. Učenici i nastavnici će istovremeno voditi bilješke s predavanja, podcrtavati ključne informacije ili crtati, kako na tablet računalima tako i na pametnoj ploči. Nastavnici vrlo brzo mogu provjeriti razumiju li učenici predavanje, uz kratke kvizove znanja, ankete i raspravu.

"Naš je zajednički cilj u Hrvatskoj i regiji poduzeti odgovarajuće korake i marljivo raditi kako bismo stvorili čvrst temelj i definirali gdje želimo biti u sljedećih 15 do 20 godina. Imajući to u vidu, moramo naglasiti kvalitetu obrazovanja, od najranije do zrele životne dobi, kao i njegovati kreativnost, konkurentnost i cjeloživotno učenje. Podržavamo okruženje koje potiče i oblikuje generaciju mladih, koji su visokoobrazovani i spremni za radna mjesta budućnosti. Dio je to Samsungove vizije koja uključuje i budućnost obrazovnog sektora, pri čemu želimo biti aktivni sudionici i pomoći u oblikovanju budućnosti učenja te osnažiti nastavnike i učenike kroz novo iskustvo učenja" - zaključio je Tae Hwan Hwang, predsjednik Uprave tvrtke Samsung Electronics za regiju.

Prilikom otvorenja Učionica budućnosti u OŠ Popovača OŠ Horvati, video-konferencijski se povezala i Učionica budućnosti u zagrebačkoj IX. gimnaziji i gimnaziji Fran Galović u Koprivnici, koje je već implementirale ova obrazovna rješenja u kurikulum. Naglašeno je kako će umrežavanje Učionica budućnosti u suradnji s CARNetom i Samsung Electronics, omogućiti još kvalitetniju razmjenu znanja i iskustava, s ciljem najbolje primjene informacijskih i komunikacijskih tehnologija u profesionalnom i osobnom životu učenika i nastavnika.

« Prosinac 2017 »

IX. gimnazija Zagreb / Dobojska 12, HR-10000 Zagreb / gimnazija-deveta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-deveta-zg.skole.hr