IX. gimnazija Zagreb

Vijesti iz IX. gimnazije u Zagrebu

Sportske vijesti - košarka, odbojka i futsal

Autor: Josip Tenjer, Dubravka Diel Samaržija, 13. 11. 2023.

Za učenike naše škole ovo je bila još jedna sportska subota. Odigrale su se utakmice u košarci, futsalu i odbojci.

Odbojkaški tim u konkurenciji mladića igrao je utakmicu protiv Gornjogradske gimnazije. Ovoga puta je Gornjogradska bolje odigrala te pobijedila naš tim rezultatima 25:16, 25:19. No, moramo reći kako su i naši učenici pokazali dobru igru.

Košarkašice su odigrale još jednu utakmicu u skupini, također protiv Gornjogradske gimnazije. Cijelu utakmicu rezultat je bio izjednačen, no na kraju je Gornjogradska odnijela pobjedu rezultatom 21:16.

Odbojkašice naše škole su u subotu igrale protiv Prehrambene srednje škole. Prvi set je bio vrlo dinamičan i neizvjestan, ali je na kraju završio rezultatom 26:24 u korist IX. gimnazije. Drugi set je ipak bio nešto lakši te su naše učenice postigle 25 poena dok je Prehrambena postigla 11 poena. Tako je naša škola zabilježila pobjedu sa 2:0 u setovima.

Ove subote je igrao i futsal tim. Naši mladići su igrali protiv Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju koja je pokazala vrlo kvalitetnu igru. Našim dečkima falilo je malo uigranosti, pogotovo jer im je ovo bila prva utakmica na natjecanju ove školske godine. Ipak, utakmica je završila izjednačenim rezultatom.

Čestitamo svim učenicima i veselimo se narednim utakmicama!