Glazbeni eTwinning projekt u našoj školi

Autor: Kristina Vladušić, 2. 12. 2020.

U našoj školi se od 1. studenog do kraja nastavne godine provodi novi eTwinning projekt pod nazivom Glazba jučer, danas, sutra. U projektu sudjeluju učenici četiri hrvatske gimnazije pod mentorstvom profesora Glazbene umjetnosti. Nositelji su IX. gimnazija u Zagrebu i Gimnazija "Fran Galović" iz Koprivnice, a projektu su se priključile Gimnazija Sesvete i Gimnazija Nova Gradiška.

U ovom projektu aktivnosti će s učenicima provoditi njihovi profesori Glazbene umjetnosti: Darija Kivač, prof., Nikola Sebastian Jambrošić, mag. mus., Danijela Šmuljić Matošević, prof. i Kristina Vladušić, prof. Učenici će istražiti razvoj glazbe i njen utjecaj na život nekad, danas i sutra, proučavat  će kako je razvoj tehnologije utjecao na glazbu i njenu prisutnost u životu ljudi. Korištenjem IKT alata učenici će imati prilike istražiti i usporediti život umjetnika nekad i danas, razdoblja u kojem su živjeli i djelovali te prednosti i nedostatke istog. Kao dio projekta, učenici će odabrati nekoliko pjesama (koje su uvrstili u projekt), te će ih interpretirati na vlastiti način dajući moderni naglasak i viziju budućnosti i na taj način usvojiti nova znanja o umjetnosti. U našoj školi će se projekt provoditi s 23 članice našeg djevojačkog zbora. Logo projekta izradio je naš učenik Kristijan iz 2. e razreda koji će brinuti o estetskom dijelu ove predivne glazbene priče.

« Ožujak 2024 »