Zaljubljeni u Zagreb(u) - 2014./2015.

Zaljubljeni u Zagreb (u) - projekt u sklopu projekta Kultura turizma u organizaciji Turističke zajednice grada Zagreba

Naša škola pozvana je da u školskoj godini 2014./2015. sudjeluje u projektu Kultura turizma u organizaciji Turističke zajednice grada Zagreba.

Sl. 1. U posjetu Muzeju Dražena Petrovića

U posjetu Muzeju Dražena Petrovića

Konačni cilj našeg projekta Zaljubljeni u Zagreb(u) jest izraditi vodič: za zaljubljene u Zagreb i za zaljubljene u Zagrebu. Već smo mjesecima vrijedni, a osim akcije za Valentinovo, kada smo vas pozvali da na ogradi naše škole zaključate svoju ljubav ljubavnim lokotom, od 13. do 15. svibnja 2015. smo vrijedno promovirali naš projekt Zaljubljeni u Zagreb(u) na Međunarodnom sajmu turizma Place2go.

Sl.2. Na Međunarodnom sajmu turizma Place2go: Lucija i Petra s prijateljima iz XIII. gimnazije

Na Međunarodnom sajmu turizma Place2go predstavili smo naš projekt i promovirali našu školu. Posjetitelje smo upoznali s činjenicom da je i naša škola postala romantično mjesto u našem gradu na kojem se ljubav može potvrditi zaključavanjem ljubavnog lokota. Da bismo bili sigurni kako će prošetati Trešnjevkom i zaključati ljubavni lokot na ogradi naše škole, poklanjali smo im podsjetnike: bedževe sa znakom ljubavnog lokota ili čak i sami lokot!

Dobojska 12

Neki posjetitelji odlučili su „skratiti priču“ i zaključati lokot na maloj ogradi koju smo za njih pripremili na našem štandu.

Svatko je mogao pogledati i pripremljenu prezentaciju o lokalitetima za zaljubljene u našem gradu koje smo prikazivali na prijenosnom računalu, a koja je nagovještaj izgleda našeg vodiča.

Osim što smo bili zapaženi s našim atraktivnim programom, i mi smo bili oduševljeni programima izlagača na Sajmu: na štandu indijske ambasade ukrašavane su brojne ruke kratkotrajnim tetovažama od kane, a ako nikada niste bilu Tajlandu, na ovome sajmu lako ste mogli dobiti dojam da ste ga posjetili, fotografirajući se s raznim egzotičnim šeširima i lepezama tipičnim za tu daleku zemlju. Kušali smo i rahat lokum kod turskih izlagača, a na štandu izdavačke kuće Meridijani prolistali i za uspomenu dobili neka izdanja njihovog popularnog časopisa…

S dosadašnjim poslom smo zadovoljni i krećemo dalje u nove radne zadatke: čeka nas izrada vodiča!

ZuZ tim: Anamarija, Lucian, Henna, Lucija, Mateja, Petra i prof. Kordić

« Lipanj 2018 »