Aktivnosti u Učionici budućnosti

Videokonferencijski kviz s Italijom

Autor: Arjana Blažić, 2. 12. 2016.

Učenici 3.B razreda su u okviru Izborne nastave iz engleskog jezika sudjelovali u eTwinning projektu The Universe Is Made Of Tiny Stories. Jedna od aktivnosti projekta bila je sudjelovanje u timskom Kahoot kvizu pri čemu su se učenici 3.B razreda natjecali u znanju s timovima iz Italije. Pitanja su prethodno napisali sami učenici iz partnerskih škola iz cijele Europe.

Videokonferencijski kviz

Svaka zemlja sudionica projekta dobila je zadatak napraviti zajedničku prezentaciju o znamenitostima i zanimljivostima svoje zemje: Country Tidbits. Pitanja za Kahoot kviz napisali su zatim sami učenici na temelju informacija u zajedničkoj prezentaciji. Na videokonferencijskom kvizu najviše znanja pokazao je jedan od tri tima iz Hrvatske u kojem su bili Dora, Petra, Vinko i Filip.