2025-11-19 10:22:53
Erasmus mobilnost u šk. godini 2025./2026. – posjet učenika iz Republike ČeškeU tjednu od 9. do 15. studenoga 2025. provedena je Erasmus+ mobilnost u kojoj je sudjelovalo 15 učenika iz Erasmus kluba IX. gimnazije koji su ugostili 15 učenika iz Republike Češke u pratnji dvoje nastavnika.
U tjednima pripreme u listopadu su učenici iz Erasmus kluba s nastavnicom L. Keča Bugarin izradili pano dobrodošlice te pripremili uvodne aktivnosti za doček učenika iz Republike Češke te Canva prezentaciju u kojoj su istaknuli ciljeve ovog projekta. Tjedan mobilnosti obilježen je brojnim edukativnim radionicama koje su naši učenici obilježili fotografijama i opisali u Canva prezentaciji. Sve radionice su bile vezane uz ovogodišnju temu projekta „Digital wellbeing“, a ovdje ih na fotografijama možete pogledati.


Učenici su na radionicama koristili digitalne alate koji im mogu pomoći u obrađivanju i savladavanju gradiva, raspravljali su o utjecaju tehnologija na mentalno i fizičko zdravlje te su izrađivali, pokretali i upravljali modelima robota. Učenici su kroz radionice razvijali komunikacijske, socijalne i digitalne vještine te višejezične kompetencije. Učenici iz Češke su sudjelovali i na redovnim nastavnim satovima u IX. gimnaziji kako bi dobili uvid u način rada.
Osim radionica, učenici iz Republike Češke su s našim učenicima sudjelovali i u brojnim kulturnim sadržajima: razgledali su znamenitosti u centru Zagreba, posjetili izložbu u Klovićevim dvorima “U početku bijaše kraljevstvo – u povodu 1100 godina Hrvatskoga Kraljevstva”, Muzej povijesti videoigara te Memorijalni centar „Nikola Tesla“ u Smiljanu.
|