Carnet-ovi elektronički identiteti za učenike i profesore

AAI@EduHr

Elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr je virtualni identitet na CARNet mreži kojega dobivaju pojedinačni korisnici iz ustanova članica CARNeta (učenici, nastavnici, studenti, profesori i zaposlenici ustanova članica) i koji im omogućuje korištenje CARNetovih usluga. Elektronički identitet služi pri autentikaciji i autorizaciji za razne CARNetove usluge te je nužan za ostvarivanje prava na njihovo korištenje (npr. usluge za pristup Internetu, CARNetov Webmail, Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla, e-Knjižnica, Školska Učilica, forum Portala za škole i dr.).

Ukoliko nemate ili ste zagubili svoj elektronički identitet, javite se školskom administratoru - prof. Sonji Lušić Radošević ili na adresu elektroničke pošte admin(at)gimnazija-deveta-zg.skole.hr.

Edu.hr portal je centralno mjesto za pristup uslugama koje pruža CARNet, a dostupne su uz primjenu elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr. Prijavom na ovom portalu bit ćete prijavljeni na sve usluge koje imate pravo koristiti, bez potrebe za višestrukom autorizacijom na različitim mjestima. Nakon prijave zelenom bojom će biti označene sve usluge kojima imate pravo pristupa s obzirom na vaš status u sustavu obrazovanja.

edu.hr

Kako promijeniti zaporku

Prema Carnetovim zahtjevima lozinka mora viti visoke razine sigurnosti, a to znači da ima minimalno 8 znakova, od toga barem jedan broj, jedno malo, jedno veliko slovo i 1 poseban znak.

Zaporku možete je promijeniti na CARNetovom webmailu.

Kreirajte lozinku pomoću rečenice koju ćete lakše zapamtiti.

Npr.

Od Zagreba do Splita se vozimo 3 sata!      OZdSsv3s!

Tea i Ana se poznaju vec 100 godina.         TiAspv100g.

« Prosinac 2020 »

Ovaj tjedan: 2044