> Matura
Deveta na maturi

Gotovo stopostotna prolaznost na državnoj maturi rezultat je kontinuiranih priprema iz  hrvatskoga jezika i književnosti, stranih jezika te matematike koje provodimo već od 2006.

Svake godine naši učenici napišu od 50 do 80 ispita u kategoriji 10% najboljih u Hrvatskoj.

Prikazuje rezultate učenika gimnazijskih programa na državnoj maturi, njihove ocjene u završnim razredima osnovnih i srednjih škola te trendove po školskim godinama.

Pojačanu pripremu iz matematike uveli smo od  prvoga razreda, a vještine pisanja  iz hrvatskoga, engleskoga i njemačkoga jezika razvijaju se u okviru izborne nastave. Izborni predmeti na državnoj maturi mogu se pripremati na fakultativnoj nastavi koja se organizira tijekom četvrtoga razreda.

Iz naše Gimnazije potekla je ideja o stvaranju nacionalnog Portala za besplatne online pripreme državne mature pod nazivom mojamatura.net. Tako da su davne 2010. godine profesorice Arjana Blažić i Sonja Lušić Radošević iz naše Gimnazije organizirale webinare za državnu maturu za cijelu Hrvatsku (pa i šire). To su bili jedni od prvih obrazovnih webinara u Hrvatskoj na kojima su učenici iz udobnosti fotelja svoga doma ponavljali bitne činjenice za ispite državne mature, večer dvije prije mature.

16.6.2010., Večernji list,  Na popisu 100 najboljih rezultata na državnoj maturi se nalazi i IX. gimnazija.

Važni linkovi

www.postani-student.hr Nacionalni informacijski sustav za prijavu ispita državne mature i na visoka učilišta.
www.ncvvo.hr Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja na kojem se nalaze svi ispitni katalozi, ispiti s dosadašnjih državnih matura, pravilnici, dokumenti o prilagodbi,..
www.studij.hr - Središnji prijavni ured (SPU) je nacionalni centar za prijave na studijske programe,odnosno na visoka učilišta u Republici Hrvatskoj. Na portalu se nalazi aplikacija za usporedbu dosadašnjih prijava na fakultete, pregled visokih učilišta u republici Hrvatskoj, sve o prijavama, kalendar, česta pitanja te analiza potreba tržišta rada.
www.mzos.hr - Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
www.mobilnost.hr - Agencija za mobilnost i programe EU -  na mrežnim stranicama možete pronaći informacije o mobilnosti studenata

« Srpanj 2017 »