Volonteri IX. gimnazije i Međunarodni dan volontera

Autor: Tamara Kordić, 5. 12. 2013.

Međunarodni dan volontera obilježava se 5. prosinca. Upravo na taj dan smo posjetili i Prvu srednju informatičku školu na Borongaju, gdje smo širili volonterske vibre. I prikupljali smo priloge za kupnju hrane za pse i mace u udruzi Noina arka.

Volonterke Anamarija, Diana, Petra i Pavla iz 2.d predstavile su Volonterski klub IX. gimnazije učenicima Prve srednje informatičke škole. Ispričale su svoje dojmove i iskustva u volontiranju, a naglasak su stavile na činjenicu da je za njih volontiranje posebno iskustvo i da s lakoćom skupljaju volonterske sate.

I domaćini imaju već iskustva u volontiranju, ali i puno iskustva u organiziranju i provedbi humanitarnih akcija.

Nakon razmjene dojmova o volontiranju, družili smo se uz čaj. Tu su se rodile i ideje o zajedničkim volonterskim akcijama.

Hvala Prvoj srednjoj informatičkoj na ugodnom druženju i nadamo se nastavku volonterske suradnje!

Osnovna svrha našeg života je da pomažemo drugima.

Dalaj lama XIV.

Ako ste se 5. prosinca 2013. zatekli na glavnom ulazu u našu školu, sigurno ste dobili veselu karticu. Na taj način je Volonterski klub IX. gimnazije obilježio Međunarodni dan volontera. Kroz dan smo skupljali novčane priloge za kupnju hrane za pse i mace u udruzi Noina arka, koja brine o napuštenim i bolesnim životinjama. Kao zahvalu za one koji su sudjelovali u našoj humanitarnoj akciji, volonteri IX. gimnazije dijelili su vesele kartice: pozitivne misli, mudre izreke i slike životinja!

Idući tjedan otići ćemo u kupnju hrane za životinje i posjetiti Noinu arku, u kojoj mnogo učenika naše škole redovito volontira. O detaljima tog posjeta čitajte na našim stranicama.